W zimowy styczeń wpisane są szczególne dni, które wzbudzają ogromne, radosne emocje. To oczywiście święto Babci i Dziadka.
Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią ich dzieciństwo bardziej pełnym, udanym i szczęśliwym. Babcia i dziadek mają zawsze dla nich czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze rozumieją ich dziecięce rozterki, ale przede wszystkim bezgranicznie je kochają. Wnuczęta są dla nich radością życia. Dnia 23 stycznia dzieci z grupy "Skrzaty" gościły właśnie swoim ukochanych dziadków.
Pani Agnieszka przywitała ciepłymi słowami szanownych gości, składając im serdeczne życzenia. Seniorzy mogli podziwiać umiejętności swych wnuków prezentujących wiersze, piosenki i tańce oraz granie na przeróżnych instrumentach. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem odtwarzali swoje role. W ten sposób mogli podziękować za trud włożony w ich wychowanie. Wszędzie słychać było gromkie „Sto lat”, które wzruszało gości.
Starszaki zaprezentowały na początku Jasełka, następnie wyrecytowały swoje wiersze dziękując swoim dziadkom za miłość i wsparcie, zagrały na dzwonkach utwór pt. "Dla Elizy" Ludvika van Beethovena. Zaprosiły dziadków do wspólnego rapowania, a na sam koniec zagrali na rurkach i wspólnie razem odśpiewały "Sto lat:" Oczywiście nie zabrakło obdarowania ukochanych dziadków prezentami przygotowanymi przez dzieci. Dzieci przygotowały portrety Babć i Dziadków, a ich zadaniem było odnaleźć swoją podobiznę, zabawa ta sprawiła wszystkim obecnym mnóstwa radości i uśmiechów.
W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze, wnuczęta wspaniale wystąpiły przed bliskimi, następnie przedszkolaki zaprosiły babcie i dziadków na słodki poczęstunek, aby w szczególny sposób okazać swoim bliskim szacunek i po raz kolejny podziękować za miłość, cierpliwość i zrozumienie.
To była naprawdę wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami.